북한을 거쳐, 서울 세계 에스페란토 대회장으로!
Tra Norda Koreio al Seula UK!

2017년 서울 세계 에스페란토 대회에 참가할 외국인을 대상으로 북한을 거쳐 서울 대회장으로 오는 계획을 서길수 세계 협회 명예위원의 주도로 준비되고 있다. 이 계획이 실현될 경우 한반도의 평화 정착에 크게 기여할뿐만 아니라 서울 세계 대회에 대한 세계인의 관심이 크질것으로 내다보인다.

Sub la inciato de d-ro SO Gilsu (Honora Membro de UEA), la projekto ‘Tra Norda Koreio al Seula UK’ estas  puŝata. Jam detala itinero estas decidita kaj ekvarbas aliĝontojn. Se tiu projekto realiĝos, Seula UK certe kontribuos por paco de duoninsulo, Koreio kaj tiros atenton de monda maskomunikilo pri Esperanto-Kongreso en Seulo.  Bv. legi atente suban informon kaj aliĝu kaj aliĝigu viajn konatojn.

Jen vi povas legi detalan informon kun fotoj.

http://cafe.daum.net/ESPERANTO/V122/6

자료집(Materialoj)

===================================

<2-a informilo>

unu mondo, unu vojo, unu lingvo,

paca mondo, seninterrompa vojo, neŭtrala(amika) lingvo

 

  1. unu mondo : Eŭropo kaj Azio estas geografie malsamaj kontinentoj,

sed jam estas sama zono de interkomunikiĝo en diversaj medioj.

  1. unu vojo ekde Berlino ĝis Seulo : la fera silkvojo

la unu vojo, tamen estas interrompita en Koreio, suda kaj norda.

nia karavano celas trapasi la interrompitan vojon

kun la deziro pri ‘la paco kaj unuiĝo de Koreio’ (1-a plano).

* karavano flugas tra Pekino, kiam ni ne povus trapasi la rompitan vojon(2-a plano).

  1. unu lingvon ĉiuj uzas, kvankam la karavano trairas diversajn landojn.

kiel aliĝi?

 

○ kiuj : ĉiuj esperantistoj en la mondo.

○ limdato : ĝis la 31-a de januaro, 2017.

 

dato : 1-a de julio(sab) ~ 22 de julio(sab), 22 tagoj.

kotizo : 4,195 US$

(1) ① la kotizo inkluzivas veturkoston, loĝadon, manĝon kaj turismon

de Berlino ĝis Panmunĵom. (kupeo 4-persona, hotelo 2-lita).

② flugojn(Pjong-jango → Pekino → Seulo), transporton de flughaveno al

kongresejo, lastan vespermanĝon en Seulo.

(2) la kotizo ekskluzivas koston de vizo(tiu de Norda Koreio estas inkluzivita), krompagon, trinkaĵojn

kaj elspezojn por UK.

(3) la kosto de revenflugo tre varias laŭ la celloko kaj tempo, kaj mi ne inkluzivis tion en la kotizon. sed vi devas aldoni ĉ. 650$, kiu estas nuna kosto por flugi de Inĉon al Parizo. rekomendinde estas frue mendi hotelon proksiman de kongresejo ĉe UEA(eble 300~350$?), kompreneble jam aliĝi al UK.

○ detalojn turnu al d-ro SO Gilsu koguri@hanmail.net 82-10-8869-9930

 

1-a parto :

1-a karavano al Seula UK(2017)

fera silkvojo tra Eŭrazio

 

dato itinero manĝo kaj dormo
1 Germanio

 

7/01

(sab)

 

* alveni al Berlino el aliaj urboj de Eŭropo.

* 14:00 Ekira ceremonio de la Karavano ĉe Korea Pavilono de Unuiĝo en Potsdam Placo. poste viziti Brandenburg, Check Point Chalie kaj Berlina Muro

 

deltalojn vidu : http://blog.naver.com/sokoguryo/220889507388

 

vespermanĝo

 

 

 

 

♨ intercity

Berlin hbf

2 tra Pollando

kaj Belorusio

 

7/02

(dim)

07:13 ekiri de Berlino

 

Berlin Hbf (tief) 07:09 07:13
Berlin-Liĉtenberg 07:29 07:50
Frankfurt(Oder) 08:55
Rzepin 09:16 09:19
Poznan Gl. 10:40 10:45
Warszawa Zaĉodnia 13:30 13:31
Warszawa Centralna 13:35 13:40
Warszawa Wsĉodnia 13:47 14:17
Terespol 16:17 17:04
Brest Central 19:50 21:07
Baranoviĉi Centralnye 23:05 23:07
Minsk-Passajirskii 00:50 01:04
Orsĉa Central 03:18 03:33
Smolensk 04:52 04:55
Wjasma 06:34 06:54
Moskva Belorusskaja 09:23

ĉiuj horaroj de trajnoj povus ŝanĝiĝi en venonta jaro.

matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en trajno

vespermanĝo : en trajno

 

 

♨ tranokti

en trajno

3 Rusio

 

7/03

(lun)

09:23 : alveni

al Moskva Belorusskaja

 

 

atm. ripozi

ptm. turismi en Moskvo

 

matenmanĝo : en trajno

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo : en restoracio

 

♨ hotelo Kosmos

4 Rusio

 

 

7/04

(mar)

turismi en Moskvo

 

matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en restoracio

 

♨ hotel Kosmos

5 Rusio

 

7/05

(mer)

turismi en Moskvo

detalojn vidu : http://blog.naver.com/sokoguryo/220879991646

 

ekiri de Moskvo 23:45 <06з> / 13:35 <070Ч>

matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en trajno

 

 

 

♨ en trajno

6 Rusio

7/6

(ĵaŭ)

 

stacidomoj alveno halto ekiro
Moskva Yar. 23:55
Vladimir P. 02:39 23 min 03:02 210㎞
N.Novgorod 05:48 12 min 06:00
Kirov Pass 12:17 15 min 12:32 917㎞
Glazov 15:13 2 min 15:15
Balezino 15:47 25 min 16:12 1154㎞
Perm 2 20:01 20 min 20:21 1397㎞
matenmanĝo :

en trajno

tagmanĝo :

en trajno

vespermanĝo : en trajno

 

♨ en trajno

 

 

 

 

 

7

Rusio

 

 

7/07

(ven)

 

Ekaterinburg 01:37 28 min 02:05 1778㎞
Tyumen’ 06:12 20 min 06:32 2104㎞
Ishim 10:14 12 min 10:26 2393㎞
Omsk-Pass 13:49 18 min 14:07 2676㎞
Barainsk 17:33 30 min 18:03 3000㎞
Novosibirsk 21:15 21 min 21:36 3303㎞

trapasi la urbon Ekaterinburg :

http://blog.naver.com/sokoguryo/220875843495

trapasi la urbon Novosibirisk :

http://blog.naver.com/sokoguryo/220870015190

matenmanĝo : en trajno

tagmanĝo :

en trajno

vespermanĝo : en trajno

 

♨ en trajno

8 Rusio

 

 

7/08

(sab)

Tayga 00:41 2 min 00:43 3532 ㎞
Mariinsk 02:50 26 min 03:16 3680 ㎞
Krasnoyarsk 08:58 22 min 09:20 4065 ㎞
Ilanskaya 13:29 22 min 13:51 4344 ㎞
Nizhneudins 18:28 13 min 18:41 4647 ㎞
Zima 22:06 30 min 22:36 4902 ㎞
matenmanĝo :

en trajno

tagmanĝo :

en trajno

vespermanĝo :

en trajno

 

 

♨ en trajno

9 Rusio

 

7/09

(dim)

Irkutsk 02:27 5153 ㎞

* ĉiuj horoj estas Moskva tempo.

 

alveni al Irkutsko(07:27/Moskva horo 02:27) <6з>

(11:31/Moskva horo 06:31) <070Ч>

 

Baikal : http://blog.naver.com/sokoguryo/220863762047

 

turismi : Baikal Instituto pri Limnologio,

Baikal-altano, Ŝaman-roko de Angara rivero ktp.

matenmanĝo :

en trajno

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en restoracio

 

 

♨ Dream of Baikal/Mayak(?)

10 Rusio

 

7/10

(lun)

libera tempo en Baikal Maro matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en restoracio

 

 

♨ Dream of Baikal/Mayak(?)

11  

Rusio

 

7/11

(mar)

turismi en urbo Irkutsk

 

 

21:32(16:32) ekiri el Irkutsk

Irkutsk 21:32(16:32)
Slyudyanka 1 24:27(19:27) 12m 24:32(19:39)
matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en restoracio

 

♨ en trajno

12 Rusio

 

7/12

(mer)

Ulan Ude 06:40(01:40) 44m 07:24(02:24)
Naushki 13:05(08:05) 4h 15m 17:20(12:20)
Sukhe-bator 18:58 2h 57m 21:55
Darkhan 23:50 25m 01:15

 

matenmanĝo :

en trajno

tagmanĝo :

en Naushki

vespermanĝo :

en trajno

 

 

♨ en trajno

13  

Mongolio

 

7/13

(ĵaŭ)

Dzun-khara 03:38 15m 03:53
Ulaambaatar 06:53

detalojn vidu :

http://blog.naver.com/sokoguryo/220825297804

 

libera tempo en Mongola stepo apud hotelo.

 

matenmanĝo :

en restoracio

tagmanĝo :

en hotelo

vespermanĝo :

en hotelo

 

 

 

♨ Khaan Jims

Tourist Camp

14 Mongolio

 

 

7/14

(ven)

turismi en Terlj kaj statuego de Ĝingis-Ĥano matenmanĝo : en hotelo

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en restroracio

 

 

 

♨ Pletinum

hotel

15 Mongolio

 

 

7/15

(sab)

 

turismi en urbo Ulanbatoro

 

 

matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en restoracio

 

 

 

♨ Pletinum

hotel

16 Mongolio

 

 

7/16

(dim)

08:30 : ekiri de Ulanbatoro (trajnnumero 43)

 

K24 horaro de Ulanbatoro al Pekino

stacidomo alveno halto ekiro
Ulanbatoro 0 08:30
Choir 682 12:20 15 12:35
Sainshand 842 15:47 33 16:20
Dzamyn-Ude 852 19:50 1:45 21:35
Erlian 二連 882 22:00 3:20 01:20
Jining 集寧南 1109 06:08 12 06:20
Pekino 北京 1356 11:40
matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en trajno

vespermanĝo :

en trajno

 

♨ en trajno

17  

Ĉinio

 

7/17

(lun)

11:40 : alveni al Pekino

 

turismi en Pekino

viziti Grandan Muron.

http://blog.naver.com/sokoguryo/220818848869

 

 

matenmanĝo :

en trajon

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en restoracio

 

♨ Howard Johnson Paragon Hotel

(北京宝辰饭店)

18 Ĉinio

 

 

7/18

(mar)

turismi en Pekino

 

viziti Tianmen-placon

 

 

17:30 ekiri de Pekino al Norda Koreio

matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en trajno

 

 

♨ en trajno

* la trajno-horaro povus esti ŝanĝita en venonta jaro. akuratan ni ekscios 3 monatojn antaŭ la ekveturo.

 

 

 

2-a parto : 1-a karavano + 2-a karavano

2-a karavano el tuta mondo(ĉefe el Japanio kaj Ĉinaj urboj )

alvenas al Pekino, kaj aliĝas al la 1-a karavano.

 

 

 

 

17:30 ekiri de Pekino al Norda Koreio per trajno

♨ en trajno
19 Ĉinio

Koreio

 

7/19

(mer)

Dandung(07:17/09:35) – Ŝinuiĵu(10:45/13:50) –

 

 

alveni al Pjong-jang(19:30)

 

matenmanĝo :

en trajno

tagmanĝo :

en trajno

vespermanĝo :

en trajno

 

 

 

♨ Hotel

Jang-kak-do

20-a tago Koreio norda

 

 

7/20

(ĵaŭ)

turismi en Pjong-jang – nacia muzeo, Pjong-jang fortikaĵo, Tombego de Tan-gun(praavo de koreo). Mankjongde (malnova domo de eksprezidento Kim Il-sung, Placo Kim Il-sung, Statuo de Ĉon-li Ĉevalo, panoramo de Pjong-jang matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en restoracio

 

♨ Hotel

Jang-kak-do

21 Koreio

 

7/21

(ven)

atm.

* Panmunĵom (landlimo inter suda kaj norda Koreioj)

1. norda parto de Panmunĵom

la karavano el Berlino alvenas de Pjong-jang.

2. suda parto de Panmunĵom

esperantista grupo alvenas de Seulo.

 

norda flanko suda flanko

 

matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en restoracio

vespermanĝo :

en restoracio

 

♨ Hotel

Jang-kak-do

22 Koreio

 

7/22

(sab)

1. unua plano

transiri DMZ(senarmigita zono, demilitarized zone)

de norda Koreio al suda Koreio

2. dua plano

* kiam tio maleblus, flugi al Seulo tra Pekino.

 

Pjong-jang(08:30) -JS151- Pekino(09:55)

Pekino(11:50) -KE2852– Gimpo en Seulo(15:05)

 

17:00 per aŭtobuso luota.

de Gimpo flughaveno iri al kongresejo de 102-a UK

 

18:00 lasta vespermanĝo (tosto)

 

la karavano(11,270) estos finita!

matenmanĝo :

en hotelo

tagmanĝo :

en aviadilo

vespermanĝo :

en restoracio

 

 

 

informoj pri la 2-a karavano

kiel aliĝi?

 

○ kiuj : ĉiuj esperantistoj en la mondo.

○ limdato : ĝis la 28-a de februaro, 2017.

dato : 18-a de julio(mar) ~ 22-a de julio(sab), 5 tagoj.

1) oni devas aldoni ĉ. 10% de la kosto por la profito de la vojaĝagentejo en Ĉinio.

2) kiam vi aĉetas la flugbileton, vi devas trovi la bileton : ‘sia urbo(ekz. Tokio, Parizo) – Pekino – Seulo – sia urbo(ekz. Tokio, Parizo).

3) se ĉinoj aĉetus la bileton de Pekino(11:50) -KE2852– Gimpo(15:05), ili povas tre facile atingi la kongresejon kun 1-a karavano kontraŭ la pago 10$(transporto)+20(lasta vespermanĝo),

4) kiam la flugo de aliaj alilandanoj estus Pekino(11:50) -KE2852– Gimpo(15:05),

samas kun ĉinoj.

 

 

3-a parto

3-a karavano :

la vojaĝo al Panmunĵom(板門店) el Suda Koreujo

 

kiam : 2017. julio 21(vendredo). 1-taga(08:35~17:30) ekskurso

*la dato ŝanĝiĝas, se okazos milittrejnado en la distrikto.

kiom kostas : 130,000 korea Won(ĉ. 115 US$)

 

 

08:30 ekiri de Seulo

10:00 alveni al la Ponto de Libero(自由之橋)

kontroli pasporton ĉe la Ponto de Libero

10:10 Sekureca Bataliono komandata de UN “Camp Bonifas” –

enkonduka prezento

10:30~12:10 preni militistan buson ĝis Komuna Sekureca Areo

(共同警備區域, JSA)

① la domo de libero(自由之家)

② la domo de Milita Armistica Komisiono(軍事停戰委員會會議室)

③ la Ponto de Ne-reveno(不歸之橋)

12:20 alveni al Imjingak(臨津閣)

12:20~13:40 tagmanĝo. Imjingak Restoracio(menuo: Bulgogi)

14:00~15:00 viziti la 3-an tunelon(DMZ Teatro, Ekspoziciejo)

15:10~15:30 Observejo Tora(都羅展望臺)

15:40~16:00 Torasan Stacidomo(都羅山驛)

16:10~16:20 la Vilaĝo de Unuiĝo(統一村, aŭ trapasi)

16:30~17:30 reveni al Seulo

 

detaloj klarigataj en 4 lingvoj (koree, japane, ĉine, angle)

Panmunĵom Travel Center (02-771-5593 / http://www.koreadmztour.com/en/index.asp)

 

 

 

102­a UK en Seulo

Koreio

 

23a~29a tagoj

 

7/23(dim)~

7/29(sab)

 

7/23(dim) : solena inaŭguro de 102-a UK

7/26(mer) : tuttaga ekskurso

7/29(sab) : atm. fermo de UK / ptm. foriro

 

 

 

kiu estas d-ro SO Gilsu, la respondeculo de la karavano

 

1) d-ro SO Gilsu kaj Esperanto

* esperantistiĝis antaŭ 50 jaroj en 1966.

* prez. de Korea Esperantista Junulara Organizo.

* konsiliano de Korea Esperanto-Asocio

* estrarano de Universala Esperanto-Asocio(1989~1995)

* partoprenis en 17 UK-oj, 3 IJK-oj, Pacifika kaj Azia Kongresoj.

* vojaĝis 100 landojn per kaj por Esperanto.

* prelegis en Kongresa Univ. : 1978(Varno)ㆍ1981(Brazilio)ㆍ1983(Budapeŝto)ㆍ

1987(Varsovio)ㆍ1990(Kubo)ㆍ2016(Nitro) kaj rektoro de KU en Seulo(1994).

* verkis lernolibrojn elemenatan kaj progresigan de Esperanto.

* nun Honora Membro de UEA.

2) d-ro SO Gilsu kaj pacmovado de Korea Duoninsulo

lasta-tempe li publikigis la tezon

“la Studo pri la Landnomo post Unuiĝo de Koreujo”,

kaj okupiĝas pri la movado por paco kaj unuiĝo de Koreujo.

3) d-ro SO Gilsu kaj SiberioㆍOrienta Eŭropo (verkoj)

1) la Vagonaro Trasiberia, 1990. <unua en Koreujo pri la temo>

2~3) la Vojaĝo en Orienta EŭropoⅠㆍⅡ, 1990. <unua verko pri la temo>

4) Azieŭropa Kulturo laŭlonge de Trasiberia Vagonaro(5 CD), 2004.

<helpmaterialo de lernejoj en la tuta lando>.

5) Altajo, la Perlo de Azio, 2009. <Altajo estas en la sudo de Siberio>

6) la Naturo kaj Kulturo de Altajo, 2009. <libro pri 3-jara studaventuro en Altajo>

7) Saluton! Aŭstralio kaj Novzelando, 2001. <la vojaĝo per Esperanto>

8) 「la Diabloj sur Silka Vojo」, 2016. <prelego en Kongresa Univ. de 101-a UK>

0, �Β�YP0

댓글 쓰기(Lasi Respondon)